İngilizce Geliştirmek İçin 5 Harika Uygulama Önerisi!

okursan-yazariz-ingilizce-gelistirmek-icin-5-harika-uygulama
Photo by Pixabay on Pexels.com

#İngilizce Geliştirmek

İngilizceyi temel seviyede öğrenmek bile dertken aldığımız onca kursdan, eğitimden sonra zaman içerisinde kolayca unutmak daha büyük bir dert. Biraz klişe olsa da konuşmadığınız, devamlı pratik yapmadığınız sürece büyük ihtimalle yeni öğrendiğiniz yabancı dili unutacaksınız…

Hem unutmaktan kurtulmak hem de temel seviyede bildiğiniz ingilizcenizi geliştirmek için kullanabileceğiniz uygulamaları sizler için derledik.

#Oxford English Dictionary

Listenin ilk sırasında bir sözlük var. Telefonunuza kolayca indirebileceğiniz ingilizce-ingilizce sözlük uygulamasıyla İngilizce düşünmenin ilk adımını atmış olacaksınız.

Bir dili öğrenmek için yapılabilecek en güzel adımlardan biri kelimelerin anlamlarını aynı dilde anlamaya çalışmaktır. Böylece kelimelerin arasındaki ufak nüansları daha kolay kavrayıp kullanımda dilinize yerleştirebilirsiniz.

#Language Learning With Netflix

Dizi ve film izlerken ingilizce alt yazı kullanmak da epey faydalı olabilir ancak ingilizcenizi henüz geliştirme aşamasındayken yalnızca ingilizce alt yazı ile izlemeye çaışmak oldukça zordu ve sizi yorabilir. Chrome’un bir eklentisi olan Language Learning With Netflix eklentisi indirdiğinizde Netflix uygulamasında izlediğiniz tüm dizi ve filmler için kullanmanız mümkün.

Eklenti ile ingilizce ve türkçe alt yazıları aynı anda görebilir, dizi boyunca kullanılacak repliklerin tamamını sağ ekranda sırayla alt alta bulabilirsiniz. Ayrıca otomatik duraklama seçeneğini açmanız durumunda her alt yazıdan sonra duracak ve size cümleyi inceleme fırsatı sunacak.

Benim eklenti de en sevdiğim özellik ise ingilizce kelimelerin üzerine fareyle gittiğinizde kelimenin anlamını, telaffuz edilişini ve cümle içerisinde kullanılışını gösteriyor oluşu. İsterseniz cümleleri favorilere ekleyebilirsiniz ancak bunun için pro özelliğini kullanmanızı istiyor.

Ücretsiz versiyonuyla da ingilizce geliştirmek için oldukça kullanışlı bir uygulama olduğunu söylemeliyim.

#Language Learning With Youtube

Netflix kullanıcısı değilseniz de eklentinin youtube versiyonu için tasarlanan halini indirebilir aynı şekilde ilediğiniz tüm videolarda bu özelliklerden faydalanabilirsiniz. Yalnızca igilizce için değil başka dilleri öğrenirkende kullanabileceğiniz harika bir eklenti olduğunu belirtmeliyim.

Kesinllikle bir şansı hak ediyor…

İngilizce Geliştirmek İçin 5 Harika Uygulama Önerisi! 1 – language learning with youtube okursan yazariz

#Hello Talk

Fimleri ingilizce altyazılı okuduk, kelimeleri öğrendik ama hala yeterince konuşma olarak gelişmiş hissetmiyorum diyorsanız üçüncü önerimiz ise hellotalk! Dünyanın dört bir yanından istediğiniz dil seçeneği için özellikle ingilizce elbette kullanabileceğiniz bir uygulama. Telefonunuza indirerek ingilizce yazışabilir, karşılıklı anlaşacağınız arkadaşınıza ses kaydı atabilir ve pratik konuşmanızı oldukça geliştirebilirsiniz.

#Voa English

Son olarak ingilizce geliştirmek için dilinizin telaffuz ve dinleme olarak da gelişmesini istiyorsanız Voa English uygulamasını Google Play üzerinden indirip ya da direkt web sitesine giderek kullanabilir. İngilzce makaleleri sesli olarak kolayca dinleyip kendiniz tercüme etmeyi deneyebilir ve aslında bu sayede kulağınız alışmasını sağlayabilirsiniz.

İngilizce konu anlatımlarından dilin püf noktası sayılabilcek birçok ipucuya kadar kanalında yer veren Haluk Tatar’ın konuyla ilgili videosuna buradan ulaşabilir. Daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Okursan Yazarız’daki diğer kişisel gelişim içeriklerine ise buradan ulaşabilirsiniz!

Yazılarımızdan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: