How To Sell Drugs Online Fast Dizi İncelemesi

how-to-sell-drugs-online-fast

# How To Sell Drugs Online Fast Dizisinin Konusu

Altı bölümlük ilk sezonu 31 Mayıs 2019’da yayınlanan dizi komedi-dram türünde diyebiliriz. Alman yapımları ilgiizi çekiyorsa bu diziye de izleme listenizde yer vermelisiz ancak bir detayı göz önünde bulundurarak: dizi kız arkadaşını etkilemek için uyuşturucu satmaya başlayan inek bir liseli ve aynı kafadan bilişimci arkadaşının hikayesini konu alıyor!

Aslında konuyu kısaca böyle ifade etmem doğru olmayabilir ama bunlar üzerinden oldukça eğlenceli ve akıcı bir dizi kurgulamaları da Philipp Kässbohrer, Matthias Murmann’ın başarıları. Tabiki dizi devamlı kahkahalarla gülmenizi sağlayacak bir beklentiye sokmasın sizi, eğlenceyi daha çok beklediğiniz hamlelerde yaptığı ters köşelerle sağlıyor. Dizinin en sevdiğim yanı ise başta ezik ve inek olarak çizdiği karakterlerin süreç boyunca beklediğinizin çok üzerinde gelişim göstermesi ve sizi şaşırtması. Aslında ergen dizisi gibi duran ama ergen dizisi olmanın aksine ergenleri eleştiren bir yapım.

!! Spoiler Alarmı !!

Kısaca kurgu ve ilerleyişten bahsetmek gerekirse dizi Moritz’in uzun süreli sevgilisi olan Lisa bir süredir Amerikada’dır ancak döndüğünde Moritz’i ter ederek içine daldığı amerikan rüyasını da beraberinde getirir. Okulun popüler öğrencisi Dan ile aralarında başlayan iletişim Moritz’i oldukça kıskandırır bunun üzerine Dan’in torbacını bulup ondan tamamını alarak Dan’den önce eski kız arkadaşına (sürekli partileyip kafası güzel gezen kızımıza) ulaştırmaya çalışır. İşler ilerleyen süreçte karmaşıklaşmaya başlarken kendilerini uyuşturucuyu temin ettikleri adamla çalışırken bulan karakterlerimiz online bir websitesi üzerinden satışlarını yapmaya başlarlar.

Site beklediklerinin üzerinde bir etki gösterirken işler elbette istedikleri gibi gitmez ve kendilerine yeni tedarikçiler bulurlar. Özellikle 2. Sezonun tamamen Hollandalı tedarikçileri ve Moritz’in işleri nasıl sarpa sardırdığıyla ilgili olduğunu söyleyebilirim. Bu sırada Lenny ile ekiplerine popüler çocuk Dan’de katılmış ve arasını zor düzelttiği Lisa ile yeniden ipleri koparmaoktasına gelmiştir. Elbette ailesi ve eğitimi de hayatının bozulan bölümleri arasında yerini alır.

Tüm bunlara baktığımızda fazlasıyla ergenlik kokan bir diziye karşılaşacağımızı düşündürüyor ama bence vermek istediği mesaj noktasında oldukça başarılı olan dizi aralarda sizi bitcoinden kod bilgisine kadar bir sürü tuhaf bilgiyle beslemeyi de ihmal etmiyor.

Dizinin sonuyla ilgili ise ne ekersen onu biçersin dediği açık ama yine de Moritz’in zekasıyla dizi boyunca olduğu gibi farklı bir sonu bize getireceği beklentisi oluşuyor. Tabiki sezonun Moritz’in polisler tarafından yakalanması ile bittiğini ve dizinin açıkca mesajını verdiğini tekrar belirtmeliyim. Ayrıca dizinin gençleri kötü alışkanlıkların zararları üzerine dolaylı yoldan uyarıyor olması da oldukça önemli.

# How To Sell Drugs Online Fast Oyuncuları – İmdb

how-to-sell-durgs-online-oyuncular

Dizinin Başrollerinde yer alıyorlar.

Dizinin IMDB puanı ise 7,9 / İncelemek isterseniz imdb sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Karakterler açısından diziyi ele aldığımızda zeka unsurunun özellikle öne çıkarıldığını söyleyebilirim. Dizinin iki ana karakteri oldukça zeki, çalışkan okullarında dereceye giren ve geleceği parlak görünen tipler. Ancak bir noktada girişim sayılabilecek online satış işi teknolojinin de etkisiyle genç -ergen diyebileceğimiz- kuşağın kendinden önceki kuşağı ne denli kolay alt edebileceğini ve aslında bir noktada hızlı yaşa hızlı ol felsefesiyle kendi hayatlarını, geleceklerini çok kötü etkileyebileceğini bize karakterler üzerinden sunuyor.

# How To Sell Drugs Online Fast Gerçek mi?

Dizinin 2015 yılında Leipzig’de geçen gerçek bir hikayeden uyarlandığını söylemeliyim. Romana ilham kaynağı olan kişi Maximilian S. beş yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Morizt’i canlandıran aktör de tesadüfen maximilian ismine sahiptir. Farklı kişiler olmalarına rağmen filmin başrol oyuncusunun romanın esin kaynağı olan kişiyle aynı ismi taşıması oldukça ilginç bir tesadüf.

# How To Sell Drugs Online Fast 2. sezon ne zaman, 3. Sezon Olacak mı?

İlk sezonu oldukça sevilen dizinin 2. sezonu ise 21 haziran 2020 tarihinde yayınlandı. Özellikle dizilerin ilk sezonunun ardından da başarılı bir sezonu takip edebilmesi zorken dizinin ikinci sezonunun beni daha çok etkilediğini söylemeliyim. Çıtayı bir tık yukarıya çıkarmayı başarmışlar. Aynı zamanda 2. sezonda karakterlerin birbiriyle kaynaşması sağlanırken ilk sezondaki uçuk ergen partileri konseptinden sıyrılıp işi daha farklı bir perspektife ve boyuta taşımayı başarmışlar.

Aslında sezon finaliyle birlikte tam bir bitiş izlenimi verse de söylentiler 3. sezonun da geleceği yönünde diyebilirim. Şu an için netflix ile 3. sezon sözleşmesinin yenilenmediği biliniyor. Ancak beklentiler bahar 2021’de yeni sezonun gelmesi yönünde.

Okursan Yazarız’da diğer dizi – film incelemelerimize ise buradan ulaşabilirsiniz!

%d blogcu bunu beğendi: