Sevimli ‘Emily In Paris’ Hakkında

okursan-yazariz-emily-in-paris

#1. sezon 1. bölüm / Konusu

Emily, Paris’e gidecek yöneticisinin hamile kalmasıyla birlikte şirketin acilen Paris’e birini göndermesi gerektiği noktada joker eleman olarak ilk bölümde karşımıza çıkmaktadır. 2 Ekim 2020’de yayınlanan 1. sezon 1. bölüm Amerikada’ki erkek arkadaşı ile olan ilişkisini kısaca bizlere vererek başlamaktadır.

Fransızların farklı kültürleri az buçuk herkesin duyduğu farklı bir kültür diyebiliriz. İngilizce konuşan insanları ciddiye almamaları başta olmak üzere bir çok alışkanlıklarıyla diğer avrupa ülkelerinden ayrılan bir çok insan tarafından burnu havada görülen insanlar. Konu itibariyle Emily in Paris dizisi Fransız kültürü ve Amerikan’ın tamamen zıt duran kültürünü Emily karakteri üzerinden karşılaştırmaya odaklanmış diyebiliriz. Elbette bu davranış biçimlerine aşk, yemek, insan ilişkileri, bürokraik ilişkiler gibi bir çok konu başlığı giriyor ve özellikle pazarlama ile bunları birleştirerek sunmaya çalıştıklarını söyleyebilirim.

Daha çok çerezlik bir dizi arıyorsanız, Fransanın güzel mekanlarını arka planda görmek yaşantıları hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız güzel bir seçenek olabilir.

#Oyuncular

Dizinin oldukça sevilme sebeplerinden biri Lily Colins’in canlandırdığı sıcak kanlı Emily karakteri olsa gerek. Dizi boyunca da herkesin yavaş yavaş kalbini çalmayı başaran bu tatlı karakter sizi de fark ettirmeden bölümleri izlemeye ikna ediyor.

Ashley Park – Mindy karakteri ile Emily’nin yakın arkadaşı olarak dizide yer alıyor.

Lucas Bravo ise baş karakterimizin oldukça aklını karıştıran Gabriel olarak dizi boyunca karşımıza çıkıyor.

Benim severek izlediğim tam bir Fransız kadını Philippine Leroy-Beaulieu ise Sylvie karakteriyle biraz gıcık, çoğunlukla zarif bir kadın karakteri.

#Lily Collins / Love Rosie

Kısaca başrol oyuncumuz Lily Colins’e de değimek istiyorum. Özellikle yıllar önce izlediğim iki çocukluk arkadaşının hayatını konu alan bir gençlik filmi, romantik komedi Love Rosie ile Lily Colins’i tanımış ve oldukça sevmiştim. Sonrasında farklı bir projede karşılaşmasam da simaen zaten oldukça tanıdık gelen bu oyuncuyu Emily in Paris dizisinde izlemek oldukça hoşuma gitti. Çünkü tatlı enerjisiyle karakteri en iyi canlandırabilecek kişilerden biri olduğunu düşünüyorum.

Eğer henüz izlemediyseniz Love Rosie filmine de mutlaka göz atmalısınız. Diziyi sevdiyseniz filminde hoşuna gideceğinize eminim. Sam Cliffin’in ile oldukça güzel bir uyumları var.

#Emily İn Paris / Gabriel / Lucas Bravo Filmleri

okursan-yazariz-emily-in-paris-gabriel-lucas-bravo

Emily İn Paris dizisine geri dönecek olursak dizinin bir diğer dikkat çeken karakteri ise Lucas Bravo’nun canlandırdığı Gabriel Karakteri.

Fransız asıllı 32 yaşındaki oyuncunun diğer Filmleri:

2013 – Sous le soleil de Saint-Tropez
2013 – Cracs
2014 – La crème de la crème – Antonie
2015 – T.O.C
2016 – Plus belle la vie
2017 – Beautiful injuries
2019 – Caprice

2019 – A Matter of Time
2020 – Emily in Paris – Gabriel
2020 – Relation Libre
2021 – Loving (short)
2022 Mrs Harris Goes to Paris

Lucas Bravo’nun instagram hesabına ise buradan ulaşabilirsiniz.

#2. Sezon

Diziyle ilgili ben de dahil bir çok kişinin merak ettiği konu ise dizinin 2. sezonu olacak mı? Eğer olacaksa ne zaman vizyona gireceği.

ilk sezonu 2 Ekim 2020’de yayınlanan dizinin 2. Sezonu alacağı izlenme ile orantılı olarak onay alacağı açıklanmıştı. Henüz ikinci sezon için geri dönüp dönmeyeceği belli olmasa da Netflix’de aldığı ilgiye bakarak yeni sezonun gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Ancak henüz tarihle ilgili net bir bilgi verebilmek malesef mümkün değil.

Sizler diziyi sevdiniz mi? Neler düşünüyorsunuz yorumlarınızı bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Okursan Dizi köşemizden dikkatinizi çekebilecek başka bir dizi “How To Sell Drugs Online (Fast)” dizi incelememize de buradan ulaşabilirsiniz!

İçeriklerimizden haberdar olmak için abone olabilirsiniz!

İşleniyor…
Başarılı! Listeye girdiniz.
%d blogcu bunu beğendi: